Strona główna» Różne» Gdzieś między Hoorn, a Medemblik...

Gdzieś między Hoorn, a Medemblik...

«Poprzednie zdjęcie: Gdzieś między Hoorn, a Medemblik...
Następne zdjęcie: Wyznanie miłości....»

Gdzieś między Hoorn, a Medemblik...

Data zrobienia zdjęcia: 9 maja 2013 roku (czwartek)
Opis: Podróż zabytkowym pociągiem przez stacje z ludźmi z minionej epoki, z pasażerami z XIX wieku i wzdłuż dróg pełnych kwiatów i zabytkowych samochodów?

Stoomtrammuseum w Hoorn to zabytkowe pociągi kursujące na trasie Hoorn - Medemblik. Normalnie kursują 2 pary pociągów dziennie i mniej więcej na to byliśmy nastawieni. Jednak 9.05 z okazji Hemelvaartsdag przygotowano jak się okazało "trochę" więcej atrakcji. Zabytkowe pociągi, każdy ciągnięty lokomotywą, kursowały nie 2x dziennie, a co 30 minut. Nasz liczył jedynie ok 15(!) wagonów i był pełen ludzi. Pomiędzy pociągami, również co 30 minut, kursowały zabytkowe autobusy. Na wszystkich stacjach po drodze, jak i w pociągu, pełno było ludzi w strojach z minionej epoki. Ludzi i pojazdów🙂 Tutaj kilka zabytkowych samochodów na tle pola pełnego kwiatów uchwyconych z jadącego pociągu.

A po przyjeździe na miejsce można wybrać się w kolejną, również ponad godzinną podróż statkiem po polderze IJsselmeer. Całość, wraz ze zwiedzaniem Zuiderzeemuseum w Enkhuizen, gdzie przypływa statek, na jednym bilecie. Po przyjeździe pociągu do Medemblik ok. godzina przerwy i dalsza podróż statkiem z przystanki tuż obok stacji. A w Medemblik zatrzymać się można w muzeum maszyn parowych albo muzeum... ciastek😉
Słowa kluczowe: Hoorn Medemblik samochody Holandia
Data dodania zdjęcia: 10.05.2013 00:32, Wyświetleń: 4385, Pobrań: 86, Wielkość pliku: 199.2 KB
Dodał: szubak

Ostatnie komentarze

wmmedia
Użytkownik

Komentarzy: 631
11.05.2013 22:43
Jeszcze fotki pociągu dodaj
Offline wmmediawmmedia at onet.eu