Strona główna» Komunikacja na Świecie» Włochy» Cacciamali Thesi City 65C #1047

Cacciamali Thesi City 65C #1047

«Poprzednie zdjęcie: Scania CN230UB #DP-612JW
Następne zdjęcie: Van Hool AG300T #6504»

Cacciamali Thesi City 65C #1047

Data zrobienia zdjęcia: 1 lipca 2013 roku (poniedziałek)
Opis: Pętla Ischia Porto na wyspie Ischia.
Komunikacja na tej wyspie składa się z szesnastu linii autobusowych, najciekawsze z nich to linia CD (okrąża wyspę zgodnie z ruchem wskazówek zegara) i linia CS (okrąża wyspę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara).
Pierwsze kursy tutejsza komunikacja rozpoczyna o 4:20 (pętla Ischia Porto, linia CS i CD), a kończy o 3:40 (linia 1). Jednak wbrew pozorom komunikacja nie zachwyca, po pierwsze problemem są małe autobusy, ale to wynika z tego jak wąskie są tam drogi (o czym zaraz), druga rzecz, która rzuca się w oczy to ich wygląd, przez prawie tydzień pobytu nie spotkałem tam autobusu, który byłby nie poobijany, w środku jest nieco lepiej, choć też nie genialnie, no i to na co zapewne narzekają tam wszyscy (i przed czym nas ostrzegano), otóż rozkład jazdy jest, ale tylko w teorii, a już nie wspomnę o tym co potrafi się dziać podczas sjesty. Co ciekawe, zazwyczaj tuż przed przyjazdem autobusu, na przystankach są niemal zloty taksówkarzy, proponujących podwóz za dużo bardziej atrakcyjne ceny niż taryfa przewiduje.
Jeśli chodzi o drogi na wyspie to główna droga jest taka, że autobusy przechodzą na styk, a i to jest dobre, bo jest wiele miejsc, gdzie autobus ledwo mieści się z samochodem wielkości Mini. Wynika to z faktu, że jest to wyspa wulkaniczna i jest w kształcie stożka.
Natomiast najwięcej atrakcji czeka na linii CS i CD (o ile ktoś nie ma choroby lokomocyjnej), gdyż w pewnych miejscach droga główna jest taka, że przed każdym zakrętem autobus trąbi, żeby samochody z naprzeciwka się zatrzymały do czasu przejechania zakrętu (a są to bardzo ciasne zakręty, gdzie z jednej strony jest przepaść odgrodzoną murem, a z drugiej pionową ścianę do góry), czasem nie ma wyjścia i samochody muszą cofać, a jak się spotka linia CD z CS w nie tym miejscu co rozkład przewiduje dochodzi do zatoru.
Jeśli natomiast chodzi o zdjęcia, miejscówek jest tam mnóstwo i to takich, że aż włos się na głowie jeży, jednak nie zbyt miałem ochotę wybierać się na nie (po pierwsze wolałem plaże i morze niż jazdę zapchanym po dach autobusem, a po drugie szkoda było czasu, no może jakbym miał 2tyg to pewno bym się wybrał, ale nie tydzień, a w zasadzie 5 dni), poza tym linia CS i CD podczas przejazdu w górach ma przystanki w punktach widokowych, także polecam.
Autobusu po lewej stronie nie jestem w stanie rozpoznać, za co przepraszam.
Zdjęcie dodaje jako ciekawostkę, proszę nie oceniać
Słowa kluczowe: Włochy Italy Ischia Ischia_Porto Via_Iasolino EAVBUS Cacciamali Thesi_City_65C #1047 linia_3 linia_C12
Data dodania zdjęcia: 16.07.2013 00:18, Wyświetleń: 1317, Pobrań: 32, Wielkość pliku: 424.1 KB
Dodał: krzychos
EXIF Info
Nazwa aparatu: FUJIFILM
Model aparatu: FinePix S5800 S800
Czas ekspozycji: 1/210 sec(s)
Wartość przysłony: F/5
Wartość ISO: 64
Data utworzenia: 01.07.2013 17:33:19
Długość ogniskowej: 6.3mm

Ostatnie komentarze

Wojtek-MKM
Użytkownik

Komentarzy: 230
16.07.2013 11:04
Jesteś pewien, że wóz był wyprodukowany w Polsce? Bo jeśli we Włoszech to nie Kapena tylko Cacciamali. ;)
Offline Wojtek-MKM
krzychos
Użytkownik

Komentarzy: 334
16.07.2013 14:34
A to tego nie wiedziałem ;)
Online krzychoshttp://krzychosphotography.wordpress.com/