Strona główna» Komunikacja w Krakowie» Tramwaje» EU8N» EU8N #3032

EU8N #3032

«Poprzednie zdjęcie: EU8N #3019
Następne zdjęcie: EU8N #3032»

EU8N #3032

Data zrobienia zdjęcia: 13 marca 2014 roku (czwartek)
Opis: Poranek na Al. 3. Maja.
Słowa kluczowe: EU8N #3032 MPK_Kraków Kraków al_3_Maja linia_20 poranna_rura 990px
Data dodania zdjęcia: 22.03.2014 06:59, Wyświetleń: 1765, Pobrań: 6, Wielkość pliku: 347.5 KB
Dodał: hurricane
IPTC Info
Byline: Picasa
EXIF Info
Nazwa aparatu: NIKON CORPORATION
Model aparatu: NIKON D90
Czas ekspozycji: 1/100 sec(s)
Wartość przysłony: F/5.6
Wartość ISO: 200
Data utworzenia: 13.03.2014 06:30:38
Długość ogniskowej: 105mm

Ostatnie komentarze

hurricane
Moderator

Komentarzy: 1678
22.03.2014 07:11
Praktycznie nigdy nie upominam się o oceny jeśli to nie jest uzasadnione, ale może autor oceny wyjaśni merytorycznie, z punktu widzenia fotografa (kadr, oświetlenie, pora dnia, obróbka - choć ta była tu niespecjalna) powody tej czwórki?
Offline hurricanetomasz.wlodekk at gmail.com
Ania
Użytkownik

Komentarzy: 100
22.03.2014 10:21
Myślę że powodem może być po prostu zazdrość o umiejętności fot./średnią, jak to bywa także na innych galeriach 🙄 Mi się zdjęcie b. podoba.
Offline Ania
Czeskee
Użytkownik

Komentarzy: 374
22.03.2014 10:24
W ogóle jakąś niską ocenę Masz, a przecież fotka taka fajna, klimatyczna...
Offline Czeskee
Artegor
Użytkownik

Komentarzy: 144
22.03.2014 10:40
Moim zdaniem warto było jechać tak wcześnie w to miejsce. Gratulacje ode mnie, fotka ładna. 😁
Offline Artegor
vear
Administrator

Komentarzy: 2424
22.03.2014 11:12
hurricane napisał(a):
Praktycznie nigdy nie upominam się o oceny jeśli to nie jest uzasadnione, ale może autor oceny wyjaśni merytorycznie, z punktu widzenia fotografa (kadr, oświetlenie, pora dnia, obróbka - choć ta była tu niespecjalna) powody tej czwórki?

Coraz bardziej skłaniam się do kolejnej modernizacji systemu oceniania, gdzie skrajne noty odpadają 🙄
Offline vearkolodziej.radoslaw at gmail.comhttps://airlinepl.info
Sędzia Czesław
Administrator

Komentarzy: 955
22.03.2014 12:05
Nie martw się, ta czwórka nie jest w ogóle spowodowana jakością zdjęcia. Ten sam użytkownik np. tutaj także dał czwórkę, a tu nawet trójkę. 😛
Choć co do samego zdjęcia to mogłeś pojazd trochę później złapać. 🙂
Offline Sędzia Czesławsedziaczeslaw at interia.plhttp://www.czeslawica.prv.pl/
mokum
Użytkownik

Komentarzy: 99
22.03.2014 12:07
vear - system oceniania w stylu skoków narciarskich? Będą dodatkowe punkty za styl załadowania pliku na serwer, czy też może za długość ping'a? 😏
Offline mokummokum at pestka.info
vear
Administrator

Komentarzy: 2424
22.03.2014 12:51
Nooo, możemy wprowadzić punkty ujemne za zdjęcie wrzucone w zbyt sprzyjających warunkach 😉
Offline vearkolodziej.radoslaw at gmail.comhttps://airlinepl.info
Wypalacz Rafał
Użytkownik

Komentarzy: 4949
22.03.2014 13:05
vear napisał(a):
Nooo, możemy wprowadzić punkty ujemne za zdjęcie wrzucone w zbyt sprzyjających warunkach 😉


Ale jak będziemy kwalifikować warunki wrzucania zdjęcia? Kamerka skierowana na użytkownika i ocena czy siedzi na twardym krześle czy miękkim fotelu? 😏
Offline Wypalacz Rafał
hurricane
Moderator

Komentarzy: 1678
22.03.2014 13:22
Powiem tak, chociażby dlatego, o czym wspomniała Ania i innych może jakichś osobistych animozji między użytkownikami pomysł jaki zaproponował vear wydaje się rozsądny. Przynajmniej świadomość odrzucenia oceny oduczy niektórych oceniających dziwnych zachowań i zbytniego subiektywizmu. To jest kwestia dobrego napisania skryptu, bo wiadomo, że zdjęcia mogą mieć np. same 6 i 7 i wtedy raczej skrajności nie odrzucimy. Dobre zdjęcie się obroni, każdego autora dobre zdjęcie.

@Sędzia Czesław, hmm nawet nie wiem jak to skomentować. A co do zdjęcia, miałem kadr z tramwajem bliżej i się zastanawiałem, które wrzucić - ten przemówił do mnie bardziej.

Tak jak mówię, ocen się nie czepiam, raz dostałem notę 3 za jakieś zdjęcie, ale oceniający w komentarzu napisał dlaczego taka ocena. Przyjmuję to z pokorą, choć mogę się nie zgadzać z akurat takimi czy innymi argumentami, ale przyjmuję je do wiadomości. To uważam za uczciwe podejście do sprawy i tak powinien do zdjęć podchodzić każdy oceniający, żeby Fotozajezdnia była uważana za poważną galerię komunikacyjną.

Bardzo się cieszę, że pozostałym zdjęcie się podoba. 🙂

Jak znam życie, argumentacji oceny od tego oceniającego się nie doczekam.
Offline hurricanetomasz.wlodekk at gmail.com
Michał76
Użytkownik

Komentarzy: 510
22.03.2014 18:09
Jeśli są oceny, to dobrze ale dla mnie ocena zdjęcia nie jest wyznacznikiem tego czy jest dobre czy nie. Ponieważ jednemu może się podobać a drugiemu już nie bo coś tam. Podobne zdjęcie do Twojego zrobiłem u siebie w Bydgoszczy na Wilczaku( zajrzyj do mojej galerii ). Jedno i drugie są fajne.
Offline Michał76michu168 at interia.pl
Przemek
Użytkownik

Komentarzy: 760
22.03.2014 18:46
O to to to. Odrzucanie wszystkich not skrajnych to najlepsze co może się trafić tej galerii. Podpisuję się rękami i nogami pod tym 😉
Offline Przemekhttps://transportnews.eu/
adrian567
Użytkownik

Komentarzy: 231
23.03.2014 06:59
Mi zdjęcie się podoba, ładnie wykadrowane, dobra jakość. Nie mam pytań 😉
Offline adrian567adrian567 at autograf.pl
XeeRooX
Użytkownik

Komentarzy: 1706
23.03.2014 09:15
hurricane, wysoka izbo. Otóż dowiedziałem się w sumie przed przypadek od veara że pod Twoim zdjęciem jest jakaś dysputa co do ocen. Ja dałem 4, choć trochę myślałem jednak o 5. Co nie zmienia faktu że Twoje zdjęcie, nie szczególnie przypadło mi do gustu i jest to tylko moje skromne prywatne zdanie.

Ja wiem że to co napiszę, nie zrobi na Tobie ani wrażenia, ani nie zaczniesz robić wojny, ale ... To że robisz fajne zdjęcia, czy je fajnie obrobisz wiemy wszyscy. Dając zdjęcie, powinieneś liczyć się jednak z tym że nie każdemu zacznie się ono podobać. W tej chwili widzę niemal płaczki " O matko bosko fotozajezdniowsko " , jak to tak huraganowi dać taką ocenę ! toć to nie przystoi !. Inaczej pisząc, to że to Ty dodałeś zdjęcie wisi mi i powiewa. Nie podobało mi się, i tak je oceniłem.

Wracając do samego celu komentarza.

hurricane napisał(a):
Przyjmuję to z pokorą, choć mogę się nie zgadzać z akurat takimi czy innymi argumentami, ale przyjmuję je do wiadomości. To uważam za uczciwe podejście do sprawy i tak powinien do zdjęć podchodzić każdy oceniający, żeby Fotozajezdnia była uważana za poważną galerię komunikacyjną.


Nie przyjmujesz otrzymanej oceny z pokorą. Uważasz że uczciwie było by napisanie argumentacji do oceny. W pewnym sensie masz racje ( ale to pewnie dlatego że wewnętrznie aż Cię telepie kto Ci tą ocenę dał 😛 ). Ja pójdę dalej i zróbmy tak że podczas klikania na odpowiednią ocenę ( trzeba będzie wpisać komentarz z argumentacją ) - to będzie wysyłane tylko do wiadomości autora.

Twoje zdjęcie wedle mojego uznania "dupy nie urywa", robiłeś już lepsze. Rozumiem co chciałeś nim przekazać, ale do mnie to nie trafia. Nie podoba mi się cała kompozycja, razi mnie ten wschód słońca w lewym górnym rogu, wraz z jakąś taką szarością w dole zdjęcia. Podkreślam co ważne, że to tyczy się tego konkretnego zdjęcia.

hurricane napisał(a):
Jak znam życie, argumentacji oceny od tego oceniającego się nie doczekam.


Wychodzi na to że jednak tego życia nie znasz. Dobrze że nie napisałeś że dasz sobie rękę uciąć, bo miałbyś wtedy problem. Pojawiła się fala komentarzy, wręcz broniących tej fotki, jak i pomysłów co do zmian oceniania. Bo co ? Bo ktoś odważył się dać huraganowi taką a nie inną ocenę ?

W tej chwili wygląda to tak, że odważyłem się dać niską ocenę galeryjnemu guru ( dla mnie nie byłeś, nie jesteś i nie będziesz kimś takim 😉 ), a za karę czeka mnie ban i wiecznie potępienie. Oczywiście zdaje sobie sprawę że przypadkowo oczywiście pojawi się kilka niskich ocen pod moimi fotkami, ale nie mogę nikomu tego zabronić 😛

Kończąc. Jesteś fajnym i racjonalnie myślącym gościem. Ale zapamiętaj, że każdy ma swoje własne zdanie. Obojętne czy będzie ono po Twojej myśli czy nie.

Chciałbym napisać że już w tej sprawie nic nie napiszę, ale pewnie będę zmuszony jeszcze kilka razy odpowiadać 😛
Offline XeeRooXtomasz.k at fotozajezdnia.pl
hurricane
Moderator

Komentarzy: 1678
23.03.2014 11:02
@XeeRooX: tytułem jednej odpowiedzi i komentarza:

1) Nikt tu "płaczek" nie odprawia - widać nie tylko ja chciałem poznać motywy działania. Tym bardziej, że Twoje oceny wzbudzały już kontrowersje.

2) Wewnętrznie mnie wcale nie telepie (bo wiedziałem, że o Ciebie chodzi) - wisi mi to i powiewa. Mam w życiu ważniejsze cele do realizacji. Wrzucam zdjęcie, widzę, że w odbiorze 90% jest ono akceptowane, więc chcę poznać motywy tych, którym się ono nie podoba, by swój warsztat wzmocnić.

3) Znam życie. Gdybyś nie został wywołany, gdyby nie było tej dyskusji to odpowiedzi byś sam z siebie nie napisał - mam rację?. Czy przez to twierdzisz, że oceny nie przyjmuję z pokorą - owszem można się nie odzywać, ale oznaczałoby to sankcjonowanie podejścia, że będziesz dawał to tu to tam niskie oceny bez uzasadnienia - argumentacja "bo mi się nie podoba" jest najprostsza - na zasadzie "nie, bo nie", ważne są konkretne uwagi i dobrze, że je napisałeś w końcu. Wystawiasz ocenę, która jest w powszechnej opinii na tej galerii uważana za bardzo niską, dlatego zaskakuje mnie zdziwienie Twoje tą dyskusją.

4) Nie czuję się galeryjnym guru, nigdy się nim nie czułem, moim celem jest robienie dobrych zdjęć - wmawianie mi i innym haseł typu "guru" jest tylko podświadomie używaną linią obrony. Wszakże to Ty pierwszy to hasło wprowadziłeś w powyższym komentarzu. Na galerii jest kilka użytkowników, którzy mają zdecydowanie lepszy ode mnie warsztat obróbki zdjęć, że o dysponowaniu szerszymi możliwościami w zakresie optyki nie wspomnę.

5) Jeżeli pod dobrymi zdjęciami będziesz od kogokolwiek otrzymywał słabe oceny to będzie to ten sam casus, który nie powinien się zdarzyć.

6) Dzięki za uwagi krytyczne, trzeba było tak od razu - nie byłoby tej dyskusji, nigdy nie będę wpływał na zdanie użytkowników, ale w sytuacji taka jak ta, chcę po prostu to zdanie poznać.

Tyle z mojej strony. Stay in peace! 🙂
Offline hurricanetomasz.wlodekk at gmail.com
XeeRooX
Użytkownik

Komentarzy: 1706
23.03.2014 11:23
hurricane napisał(a):

3) Znam życie. Gdybyś nie został wywołany, gdyby nie było tej dyskusji to odpowiedzi byś sam z siebie nie napisał - mam rację?. Czy przez to twierdzisz, że oceny nie przyjmuję z pokorą - owszem można się nie odzywać, ale oznaczałoby to sankcjonowanie podejścia, że będziesz dawał to tu to tam niskie oceny bez uzasadnienia - argumentacja "bo mi się nie podoba" jest najprostsza - na zasadzie "nie, bo nie", ważne są konkretne uwagi i dobrze, że je napisałeś w końcu. Wystawiasz ocenę, która jest w powszechnej opinii na tej galerii uważana za bardzo niską, dlatego zaskakuje mnie zdziwienie Twoje tą dyskusją.


Nie znasz życia, bo ono codziennie potrafi zaskoczyć 🙂. Niestety nie masz racji w 100%. Nie zawsze argumentuję swoją ocenę, bo nikt mnie do tego nie zmusi. Nie ma takiego musu, więc jeżeli czegoś nie muszę to tego nie robię. Nie przyjmujesz oceny z pokorą, bo inaczej byś nie napisał żadnego komentarza w tym temacie. Aha to już moje inne oceny wzbudzały kontrowersje, robi się coraz ciekawiej . Telepie Cię i telepać będzie, bo znalazł się ktoś kto się z Tobą nie zgadza. Wiedziałeś że o mnie chodzi, trudno żebyś nie wiedział skoro ( jak wywnioskowałem ) masz podgląd kto jakie oceny daje. No chyba że jesteś wróżką.
Offline XeeRooXtomasz.k at fotozajezdnia.pl
Wypalacz Rafał
Użytkownik

Komentarzy: 4949
23.03.2014 11:25
To może warto by było zamiast odrzucania ocen skrajnych wprowadzić możliwość (lub obowiązek) uzasadniania oceny ❓ Oczywiście uzasadnienie byłoby anonimowe (chyba że oceniający postanowiłby inaczej) i widoczne jedynie dla oceniającego i autora zdjęcia.
Offline Wypalacz Rafał
XeeRooX
Użytkownik

Komentarzy: 1706
23.03.2014 11:39
Wypalacz Rafał napisał(a):
To może warto by było zamiast odrzucania ocen skrajnych wprowadzić możliwość (lub obowiązek) uzasadniania oceny ❓ Oczywiście uzasadnienie byłoby anonimowe (chyba że oceniający postanowiłby inaczej) i widoczne jedynie dla oceniającego i autora zdjęcia.


Ja jestem ZA.
Offline XeeRooXtomasz.k at fotozajezdnia.pl
hurricane
Moderator

Komentarzy: 1678
23.03.2014 13:57
Wodzu, proponuję chodźmy na piwo i zakopmy te animozje, bo wiadomo każdy ma swoje słuszne racje i będziemy się tu nimi w nieskończoność wymieniać 😉.
Offline hurricanetomasz.wlodekk at gmail.com
Michał76
Użytkownik

Komentarzy: 510
23.03.2014 14:08
Do kościoła marsz pomodlić się za udane zdjęcia a nie browary przy niedzieli 😛
Offline Michał76michu168 at interia.pl
MaraS
Użytkownik

Komentarzy: 324
23.03.2014 14:17
Może po prostu wprowadzić oceny na zasadzie "+" i "-" tak prosto by było? 😈
btw. Mam wrażenie, że wagon jest nieostry, ale sama fotka bardzo przyjemna dla oka 🙂
Offline MaraShttps://www.facebook.com/PhotoMetalFactory/
AndrzejK
Użytkownik

Komentarzy: 4510
23.03.2014 14:26
A może ocena na podstawie liczby "lajków" 😉
Offline AndrzejKandrzej.k1984 at interia.pl
Sędzia Czesław
Administrator

Komentarzy: 955
23.03.2014 19:28
Wypalacz Rafał napisał(a):
To może warto by było zamiast odrzucania ocen skrajnych wprowadzić możliwość (lub obowiązek) uzasadniania oceny ❓ Oczywiście uzasadnienie byłoby anonimowe (chyba że oceniający postanowiłby inaczej) i widoczne jedynie dla oceniającego i autora zdjęcia.

Rozmawialiśmy kiedyś w gronie adminów o obowiązku uzasadniania oceny i jednomyślnie stwierdziliśmy, że to słaby pomysł, bo zmniejszyłoby to liczbę ocen i większość uzasadnień byłaby mało merytoryczna. A możliwość uzasadniania ma każdy. Są komentarze, a jeśli ktoś bardzo chce być anonimowy (co mnie osobiście dziwi) to są jeszcze PW.
Offline Sędzia Czesławsedziaczeslaw at interia.plhttp://www.czeslawica.prv.pl/